Lasteraamat "Olivia toimetab"

Projekt hooandjas

Imedemaa Kirjastuse esimese lasteraamatu "Olivia toimetab" projekt Hooandjas oli edukas. Suur-suur aitäh kõigile toetajatele!

Alt poolt saad lugeda veidi lähemalt raamatust ning selle autorist.


Lasteraamat "Olivia toimetab"

Autor Alice Remmel-Potisepp


Minu kauaaegne unistus on lõpuks ometi täitumas. Juba väikesest plikatirtsust peale olen kirjutanud luuletusi ja jutukesi sahtlisse, lootes, et kunagi need ka päriselt kaante vahele ning inimesteni jõuavad. Nüüd, kahe väikese imearmsa lapse emmena võtsin lõpuks julguse kokku ning otsustasin esimese raamatu kirjastamisega algust teha.
 

On pilvine kevadpäev ning käes aeg minna õue.

"Müts pähe, sall kaela, jope selga, saapad jalga," räägib Olivia ennast riidesse pannes. Siis vaatab ta emmet, kes on valmis ja istub ukse kõrval toolil.

"Kindad ka kätte, muidu tuleb tuulepoiss ja näpistab näpust!" tuletab Olivia emmele meelde.

"Ikka-ikka," naerab emme. "Täna paneme hoopis teistsugused kindad kätte, sest me hakkame seemneid külvama!"

"Kuidas see külvamine käib?" pärib Olivia ning tõmbab endale mütsi pähe.
 

Raamatu "Olivia toimetab" idee sündis karantiini ajal, kui ühel õhtul taas Olivia ägedaid ütlemisi kirja panin. Järjest hakkasid meenuma erinevad vahvad seigad Olivia tegemistest ja nii avasingi arvuti ning asusin neid lugusid kirja panema. Kuna Olivial on nüüd väikevend Lukas, siis ka tema teekond meieni sai raamatusse üles tähendatud.

Nii mõnigi lugu on päriselt juhtunud ning ülejäänud inspireeritud Olivia igapäevastest toimetamistest ja tegemistest. Kindlasti on selles raamatus lapsevanematele muhedat äratundmist igapäevasest elust väikeste lastega.
 


Raamatu illustratsioonid on kõik inspireeritud minu tehtud fotodest, mille illustraator Yo Setianole saatsin. Iga illustratsioon sisaldab sel moel killukest meie elust ja kodust. Lisaks raamatule läheb trükki ka mustvalgete illustratsioonidega värviraamat.

Raamat "Olivia toimetab" sisaldab 13 vahvat ja toredat jutukest. 13 just seetõttu, et Olivia on sündinud 13. kuupäeval ning see number tundus ühe mõnusa lasteraamatu jaoks just õige olevat. Lisaks on raamatus ka meie pere lemmik taimne pannkoogiretsept, et lapsed saaksid ise köögis toimetada.

Lasteraamatus "Olivia toimetab" kirjeldan läbi argiste ja igapäevaste seikade, mil moel on võimalik teadliku, positiivse ja rahumeelse vanemluse põhimõtete abil kasvatada iseseisvaid ja õnnelikke lapsi.

Lisaks positiivsele ja rahumeelsele vanemlusele, on jutukestesse põimitud ka Montessori pedagoogikat, mis põhineb lapse enda loomulikul arengul ja teadmistejanul. Õppimine pole mitte eesmärk omaette, vaid see toimub justkui iseenesest, kui selleks on loodud soodsad tingimused. Lapse vajaduste ning soovidega arvestavas ning neid austavas keskkonnas kasvab õnnelik laps, kes õpib tõelise rõõmuga.

Hooandjas kogutud toetus läheb raamatu trükkimisest puudu jääva osa katteks. Kuna tegelen ise raamatu kirjastamisega, siis trükki läheb väike kogus ning poelettidele see suure tõenäosusega kahjuks ei jõua. 


Kirjanikust ja tema perest:

Ma olen õppinud Tartu Ülikoolis psühholoogiat, töötanud lasteaiaõpetajana ning suviti laagrikasvatajana. Viimased kaks ja pool aastat olen emmeks särtsakale Oliviale ja juba kaheksa kuud ka naerusuisele Lukasele. Issi Mart tegutseb igapäevaselt infotehnoloogia keerulises aga põnevas maailmas ning aktiivne koerapoiss Norps on Oliviale ja Lukasele suureks mänguseltsiliseks. Pere elab looduse keskel Metsahaldja talus.


Raamatu sisukord:

 1. Sool ja suhkur ehk kuidas Olivia pannkooke küpsetab
 2. Külm supp ehk kuidas Olivial pole aega süüa
 3. Lõputu järjekord ehk kuidas kõik kaisukad potile tahtsid
 4. Näpud mulda ehk kuidas Olivia kommitaime tahab istutada
 5. Rosinad ja krõpsukas ehk kuidas Olivial kõht pärast hambapesu tühjaks läheb
 6. Tita kõhus ehk kuidas emmel kõht aina kasvab
 7. Põletus ja muhk kuidas Olivial arsti mängib
 8. Sabata sisalik ehk kuidas Olivia koera käest sisaliku päästab
 9. Suur uputus ehk kuidas Olivia ise nõusid peseb
 10. Une-Mati ehk kuidas Olivia liiva ootab
 11. Porilomp ehk kuidas Olivia ei tahtnud kummikuid panna
 12. Oodates lund ehk kuidas Olivia muru peal kelgutab
 13. Beebi tuli ehk kuidas Olivia suureks õeks sai
 14. Olivia pannkoogi retsept
   

Jälgi meie tegemisi ka Facebookis lehel Imedemaa Nurgake ning Instagramis kasutaja alt imedemaa_nurgake.

Soeta endale raamat ning sukeldu koos Oliviaga argistesse, kuid siiski põnevatesse seiklustesse. :)

Lisa ostukorvi
7,50 €
Järgmine
Raamatuesitlus

Lisa kommentaar

Email again: